Strommer Gyula Professzor Úr tiszteletére rendezett Emléknap

Szeretettel meghívjuk a Strommer Gyula Professzor Úr születésének 100. és halálának 25. évfordulója alkalmából tartandó Emléknapra, amelyet 2020. október 30-án tartunk a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.

Az Emléknap programja

9:30. Koszorúzási Ünnepség Strommer Gyula mellszobránál a H-épület előtti parkban.

10:00-14:00. Emlékkonferencia a BME Oktatói Klubban K épület 1. emelet. 97.

1. Megnyitó: Prof. Dr. Orbulov Imre a Gépészmérnöki Kar Dékánja és Prof. Dr. G. Horváth Ákos a Matematika Intézet Igazgatója.
  2. "Alapok, alkotó hagyományok, lehetséges jövőkép az ábrázoló geometriában"" Emlékezés Strommer Professzorra:
    Prof. Dr. Kőrösi Mária, a Strommer Gyula Nemzetközi Alapítvány Alapítója, a Széchenyi Társaság elnökségi tagja és több egyetem Professzora.
  3. "Geometria oktatása mérnököknek" Dr. Prok István a Természettudományi Kar Oktatási Dékánhelyettese.
  4. Kávészünet
  5. “A sztereografikus projekció alkalmazásai”. Prof. Dr. Horváth Jenő Emeritusz Professzor, a Strommer Gyula Nemzetközi Alapítvány Kuratóriumának Tagja.
  6. ”Strommer Professzor szerkesztései a Bolyai-féle abszolút geometriában”: Prof. Dr. Molnár Emil a Geometria Tanszék korábbi vezetője.
  7. A Strommer Ösztöndíj Ünnepélyes Átadása és a díj ezévi nyertesének előadása:
    Regős Krisztina: Piramisok geometriája
  8. Megemlékezés, Személyes Emlékek, Zárszó: Prof. Dr. Garbai László a Emeritus Professzor, a Strommer Gyula Nemzetközi Geometria Alapítvány Elnöke

Szervezők:
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar,