Test- és felületmodellezés ütemterv

  1. Drótvázmodellek szerkesztése. L1A, L1B, L1C
  2. Modellek szerkesztése térben 1 – Egyszerű modellek. L2A, L2B, L2C
  3. Modellek szerkesztése térben 2 – Szabályos testek. L3A
  4. Modellek szerkesztése térben 3.

    1. Példa: Készítsük el az ABCDM szabályos négyoldalú gúla testmodelljét, ha adott a gúla M csúcsa és a hosszúságú AB alapélének UV egyenese.
    2. Példa: Készítsük el az ABCDAXBXCXDX kocka testmodelljét, ha adott az A csúcsa és BDX testátlójának PQ egyenese.
    3. Példa: Készítsük el az ABCDEM szabályos ötoldalú gúla testmodelljét, ha adott a gúla M csúcsa, MA oldalélének MK egyenese, és tudjuk, hogy ABCDE alaplapja illeszkedik az adott [U, V, W] síkra.
    4. Példa: Készítsük el az ABCDEFM szabályos hatoldalú gúla testmodelljét, ha adott az AB alapélének UV egyenese és a szemközti DE alapél egyenesének W pontja, továbbá tudjuk, hogy a gúla M csúcsa illeszkedik az adott PQ egyenesre.

  5. Összetett testmodellek 1 – Síklapokkal és forgásfelületekkel határolt testek szerkesztése. L5A, L5B, L5C
  6. Összetett testmodellek 2 – Spline-görbék alkalmazása. L6A, L6B, L6C
  7. Összetett testmodellek 3. L7A, L7B.
  8. Önálló modellezési feladat 1.
    A feladat témája: TORONYDARU (játék modellje is lehet). A modellben legyen legalább 3 különböző típusú definíció (primitívek, spline-ok, általános forgástestek és hasábok [extrude], stb.), valamint Bool-műveletek alkalmazása is. A megoldást otthon kell megtervezni és dokumentációját elkészíteni. Az ábrákkal illusztrált dokumentációban le kell írni az alaptestek definiálását (paramétereit) és pozicionálását (transzformációk), illetve a testeken végrehajtott műveleteket (unió, metszet, stb). CAD parancsokat nem kell írni, az L7B laborfeladat leírásához hasonló dokumentációt várunk, aminek alapján a modellező rendszertől függetlenül rekonstruálható a tervezett alakzat. Az előkészítés alapján, az órán „nulláról” indulva kell elkészíteni a modellt. A bemutatást követően a dokumentációt elektronikusan kell beadni az elkészített modell fájljával együtt.
  9. Felületmodellek 1. L9A, L9B
  10. Felületmodellek 2. L10A, L10B
  11. Felületmodellek 3. L11A, L11B
  12. Önálló modellezési feladat 2.
    A feladat témája: KATONAI SÁTOR. Felületmodellt kell készíteni, amely legalább 5 alkatrészből épül fel (ezek között test is szerepelhet, de legalább 3 spline-felület legyen). Kerüljön sor transzformációk alkalmazására is. A megoldást otthon kell megtervezni és dokumentációját elkészíteni. Ebben le kell írni a modellezés során felhasznált görbék, felületek, és testek definiálását (típusát, paramétereit) és pozicionálását (transzformációk), valamint a rajtuk végrehajtott egyéb műveleteket (unió, metszet, lekerekítés, stb; CAD parancsokat most sem kell írni, hasonlóan az L10B feladat leírásához, viszont fontos, hogy a leírás alapján rekonstruálható legyen a modell). Az előkészítés alapján, az órán „nulláról” indulva kell elkészíteni a modellt. A bemutatást követően a dokumentációt elektronikusan kell beadni az elkészített modell fájljával együtt.
  13. Vegyes feladatok 1.
  14.  Vegyes feladatok 2.

 

KeyCreator hallgatói licensz igénylése.     Tárgykövetelmények